Sieci i przełączniki – podstawy konfiguracji

Jeżeli nie jesteś
naszym klientem pobierz formularz zgłoszenia

Sieci i przełączniki – podstawy konfiguracji

Nr. referencyjny

Opis

Szkolenie omówi podstawowe aspekty współczesnych przełączników sieciowych, ich parametry, możliwości, klasyfikację.
W części praktycznej użytkownicy w warunkach laboratoryjnych będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi drogami konfiguracji współczesnych przełączników sieciowych. Zaczniemy od konfiguracji podstawowych funkcjonalności takich jak adresacja, zarządzanie portami, czy tworzenie VLAN’ów zarówno przez interfejs graficzny GUI urządzeń jak i przez tryb konsoli (CLI). Dodatkowo przećwiczymy podstawowe działania administratorskie takie jak zakładanie użytkowników i ich uprawnienia, aktualizacja firmware, backup konfiguracji czy przywracanie konfiguracji fabrycznej.

Data szkolenia

21/02/2018

1 dzień

Agenda

Szkolenie odbywa się w godzinach od 09:00 do 16:00
Przewidywany lunch o godzinie 13:00
Parking dla gości przed wejściem do Budynku GAMMA

Agenda

Prelekcje

1.Podstawy i terminologia w kilku zdaniach
2.Hub vs Switch vs Multilayer Switch
3.Klasyfikacja przełączników
4.Zarządzanie pełne a smart management
4.PoE w praktyce
5.Łączenie switchy – możliwości, różne drogi podejścia i zagrożenia z tym związane.
6.VLAN’y – co to i komu to potrzebne

Część teoretyczna połączona z Livedemo.

Cześć laboratoryjna - Ćwiczenia dla uczestników:

1.Logowanie sie poprzez GUI oraz dostęp do CLI (konsola szeregowa, telnet).
2.Konfiguracja podstawowych parametrów switcha
3.Zakładanie użytkowników i uprawnienia
4.Aktualizacja firmware
5.Zapis konfiguracji i jej backup