• 25-01-2021
  • Aktualności
  • Damian Górski

Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

Ostatni rok był ogromnym przełomem w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w wielu branżach. Istniejące rozwiązania były dostosowywane do nowych warunków w szybkim tempie. Wiele firm i instytucji postawiło na pracę zdalną. Również szkoły i uczelnie musiały przekształcić tradycyjne nauczanie w tryb online.

Aby wspomóc nauczycieli w obsłudze nowych narzędzi, przygotowaliśmy dwa bezpłatne kursy dotyczące Microsoft Teams w wariancie edukacyjnym. Chcieliśmy pokazać funkcje, które mogą być wykorzystywane w codziennej pracy, aby zachęcać uczniów do aktywności na zajęciach zdalnych.

Kursy zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej części zaczęliśmy od podstaw, wskazując na bazowe możliwości oprogramowania Microsoft Teams. Oprócz samej aplikacji omówiliśmy znaczenie całego pakietu Microsoft 365. W drugim etapie pokazaliśmy, jak zwiększyć efektywność nauczania i poziom integracji z uczniami dzięki jednemu systemowi i wielu aplikacjom. Co ważne w edukacji, wskazaliśmy na ułatwienia związane z przekazywaniem zadań i wystawianiem ocen dla uczniów.

Nowe technologie, które pojawiły się w wielu obszarach mogą być elementem ułatwiającym codzienną pracę, czego udało nam się dowieść podczas naszych webinarów. Frekwencja i ilość pytań stawianych podczas sesji świadczy o dużym poziomie zainteresowania tematem.

Cały projekt został zrealizowany we współpracy Centrum Kompetencyjnego AB S.A. oraz AB Innovation Designer.