Rozpocznij swoją przygodę z Claris FileMaker

UwagiDostępne języki wykładowe:
• polski
• angielski

Claris FileMaker to platforma umożliwiająca tworzenie rozwiązań bazodanowych, które w prosty sposób można integrować z posiadanym już zestawem narzędzi i danych. Pozwala przygotować aplikacje dla iOS, macOS,
Windows oraz przeglądarek internetowych. Jeśli potrzebujesz usprawnić procesy biznesowe, lepiej wykorzystać posiadane dane, zintegrować urządzenia IoT lub po prostu szukasz uznanej technologii, która będzie wsparciem dla Twojego biznesu – platforma FileMaker to właściwa odpowiedź.

Na naszym szkoleniu dowiesz się, jak szybko i sprawnie samodzielnie stworzyć aplikację dla iPhone’a, iPada, Maca lub Windows. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z FileMakerem.

W trakcie zajęć pojawi się okazja do zadawania pytań i dyskusji, a na koniec omówimy warunki oraz koszty uzyskania licencji.

Adresaci szkolenia
• specjaliści domenowi, szukający narzędzia no code/low code do budowy potrzebnych im narzędzi
• konsultanci biznesowi
• konsultanci technologiczni
• programiści
• architekci oprogramowania

• znajomość języka angielskiego

Agenda szkolenia:

Omówienie platformy FileMaker
Poznaj produkty wchodzące w skład platformy Claris FileMaker oraz ich wymagania.

Wykorzystywanie rozwiązań startowych
Dowiedz się, jak wykorzystać rozwiązania startowe, aby szybko rozpocząć tworzenie własnego rozwiązania (oraz jak dostosować je do swoich potrzeb).

Praca z danymi
Naucz się, jak przeglądać, tworzyć i powielać rekordy.

Wyszukiwanie i sortowanie
Dowiedz się, jak sprawnie wyszukać potrzebne informacje.

Importowanie danych
Naucz się, jak zaimportować dane z Excela oraz plików tekstowych.

Tworzenie pól i tabel
Poznaj dostępne typy pól i naucz się, jak tworzyć nowe tabele.

Dowiedz się, czym są relacje, jakie są ich rodzaje i jak je konfigurować.

Układy
Dowiedz się, jak tworzyć układy, dodawać do nich pola oraz jak definiować ich styl, a także jak obsługiwać różne typy urządzeń.

Zaawansowane układy
Naucz się, jak tworzyć bardziej złożone układy z wykorzystaniem portali, kart, paneli wysuwanych, przycisków kontekstowych oraz komponentu przeglądarki internetowej.

Formatowanie pól
Dowiedz się, jak formatować liczby i daty, zastosować formatowanie warunkowe oraz jak wykorzystać listę wartości.

Kalkulacje
Dowiedz się, jak definiować pola obliczeniowe z wykorzystaniem wbudowanych funkcji i operatorów.

Skrypty
Naucz się, jak tworzyć oraz wywoływać proste skrypty.

Raporty
Naucz się korzystać z pól podsumowań oraz prostych wykresów do tworzenia raportów.

Dowiedz się, jak wyeksportować dane.

Konta i uprawnienia
Dowiedz się, jak zarządzać kontami i nadawać im uprawnienia.

Co nowego w FileMaker 19
Dowiedz się, jakie nowe funkcje oferuje Claris FileMaker 19.

Licencjonowanie
Naucz się szacować, jaki będzie koszt licencji w przypadku konkretnego rozwiązania.