• 28-03-2018
  • Infrastruktura DC
  • Grzegorz

DAKER DK PLUS – wysoka sprawność – wydajny UPS do serwerowni i Data Center

Firma LEGRAND zaprezentowała nową serię zasilaczy UPS dedykowanych do serwerowni oraz Data Center. 

DAKER DK PLUS to konwencjonalne zasilacze UPS w topologii online o podwójnej konwersji (VFI-SS-111) zapewniające bezprzerwową pracę krytycznych urządzeń (m.in. serwer, macierz), które wymagają podtrzymania zasilania na wypadek awarii sieci energetycznej i umożliwiające bezpieczne zamknięcie systemów operacyjnych.  Czas przełączania na pracę bateryjną to 0 ms. Możliwość instalacji zarówno w wersji RACK jak i TOWER.

Zakres mocy to od 1 do 10 kVA przy współczynniku mocy 0.9 dla 1-3 kVA oraz 1 (PF=1) dla mocy 5-10 kVA. Współczynnik mocy 1 oznacza, że moc pozorna równa jest mocy rzeczywistej (VA=W). Z ekonomicznego punktu widzenia inwestora, dzięki PF-1, zyskuje więcej mocy rzeczywistej w stosunku do zasilaczy UPS ze współczynnikiem mocy PF=0.9. Innymi słowy, płaci i otrzymuje 100% mocy do wykorzystania, a nie tylko 90%. Wysoka sprawność to z kolei oszczędność w opłatach za energię elektryczną. Inteligentny system zarządzania bateriami pozwala na utrzymanie zainstalowanych baterii w dobrej kondycji przez długi czas użytkowania, przy zachowaniu odpowiednich warunków środowiskowych. Baterie mogą być montowane i wymieniane przez użytkownika.

Zasilacze serii DAKER DK PLUS mają możliwość dodawania zewnętrznych szaf bateryjnych w obudowach RACK-TOWER, które pozwolą na wydłużenie czasu podtrzymania podłączonych do zasilacza UPS urządzeń. Wbudowany automatyczny bypass oraz opcjonalny manualny serwisowy zewnętrzny bypass (MTBS) pozwala na zapewnienie ciągłości zasilania nawet w przypadku awarii elektroniki, przeciążeń, przegrzania lub na czas przeprowadzania czynności serwisowych. Wyświetlacz LCD, znajdujący się na przednim panelu obudowy, pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów, zapewniających prawidłową pracę urządzenia. Złącze EPO podłączone do wyłącznika bezpieczeństwa pozwala na szybkie zamknięcie zasilacza UPS w momencie wystąpienia zdarzeń krytycznych, gwarantując przy tym bezpieczeństwo użytkowników. Produkty DAKER DK PLUS wyposażone są w niezbędne interfejsy USB i RS-232, slot na kartę SNMP, jak również możliwość pracy równoległej. Dostępne oprogramowanie pozwala na monitorowanie pracy UPS.
Gwarancja 24 miesiące na UPS i baterie realizowana jest w systemie door-to-door, bezpośrednio przez serwis producenta, co do minimum skraca czas potrzebny na usunięcie usterki.

Legrand, z siedzibą w Limoges we Francji, od blisko 100 lat jest uznanym międzynarodowym producentem kompleksowych rozwiązań w zakresie dystrybucji energii elektrycznej, okablowania strukturalnego jak również zasilaczy UPS zapewniających bezpieczeństwo ciągłości zasilania obiektów, w tym również o znaczeniu krytycznym, takich jak szpitale czy Data Center. W Polsce firma obecna jest od 1996 roku i posiada fabrykę w Ząbkowicach Śląskich (dawne zakłady FAEL). Siedziba główna znajduje się w Warszawie.

Lista realizacji i referencji producenta dostępna pod adresem: http://legrand.pl/realizacje

 

Autor:

Sebastian Janowski

Legrand Polska