• 15-01-2024
  • Sieci bezprzewodowe
  • Damian Górski

Innowacyjne Rozwiązania w Świecie Produktów Sieciowych

Niezawodna i wydajna infrastruktura sieciowa jest kluczowym elementem sukcesu każdej organizacji oraz domowego użytkownika. Netgear, jako amerykański producent produktów sieciowych, oferuje szeroką gamę rozwiązań, które spełniają najwyższe standardy wydajności, bezpieczeństwa i innowacyjności. W tym artykule przyjrzymy się kilku kluczowym produktom Netgear, takim jak przełączniki, routery i urządzenia WiFi, które rewolucjonizują sposób, w jaki doświadczamy współczesnej sieci.

Na całość portfolio składa się pula rozwiązań określanych jako SOHO czyli urządzeń domowych oraz SMB i Enterprise czyli rozwiązania przeznaczone dla małych i średnich firm.

Szybki i niezawodny dostęp do Internetu stał się niezbędnym elementem życia codziennego. Bez względu na to, czy praca oraz nauka odbywają się w formie zdalnej, czy po prostu szukamy sposobu na relaks podczas oglądania ulubionych filmów, ważne jest, aby sieć domowa była zoptymalizowana pod kątem wydajności i bezpieczeństwa. To wszystko mają nam zapewniać rozwiązania domowe wchodzące w skład portfolio Netgear, a w tej puli urządzeń można odnaleźć routery WiFi, Rozwiązania MESH, wzmacniacze sygnału, modemy 4G LTE, routery przeznaczone dla graczy, małe przełączniki, powerline’s czy rozwiązania 4G/5G Home Wifi.

Poza oczywistą pogonią za wyposażeniem urządzeń w najbardziej nowoczesne możliwości i funkcjonalności, producent kładzie ogromny nacisk na design i wykonanie poszczególnych produktów.

Bez wątpienia najbardziej efektywne i godne uwagi są Routery WiFi serii Nighthawk, które oczywiście charakteryzują się wsparciem dla standardów WiFi5, Wifi6 a nawet WiFi6E. Wyposażone w porty Smart-Rate oraz imponującą przepustowość to ogromną uwagę przyciąga sam wygląd produktu przypominający statek kosmiczny, bez wątpienia przyciągając wzrok fanów gier, filmów Fantasy czy Sci-Fi.

Godna uwagi seria rozwiązań domowych Orbi, czyli systemów MESH, przeznaczona do zaspokojenia potrzeb sieciowych i rozwiązania problemów z zasięgiem WiFi, z którymi nierzadko boryka się większość domowych użytkowników to kolejny element portfolio SOHO, na który należy zwrócić szczególną uwagę.

Dostępne są systemy z pojedynczym urządzeniem, zestaw dwu-urządzeniowy a nawet składający się z trzech urządzeń. Oczywiście można te zestawy rozbudowywać i doposażać
o kolejne „satelity”.

W świecie biznesu kwestie skalowalności, wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności wymagają jeszcze większego zaangażowania twórców i producentów w jakość przygotowywanych do tych celów rozwiązań. Netgear także podjął trud przedarcia się na rynek średniego i dużego biznesu przystosowując swoje produkty do najwyższych możliwych wymaganych standardów.

Dziś skupimy się tyko na tych najbardziej imponujących rozwiązaniach, aby stworzyć pewien obraz i przekrój produktów z jakimi możemy się spotkać sięgając po rozwiązania tego producenta.

Netgear oferuje punkty dostępowe, kluczowe dla rozbudowy zasięgu sieci WiFi w firmach. Dzięki najnowszym standardom 802.11ax oraz wsparciu dla portów w wersji Smart Rate, Access Pointy zapewniają szybkość i wydajność potrzebną w dzisiejszych wymagających środowiskach biznesowych. Zarządzanie z poziomu chmury wprowadza nowoczesność a także możliwość zdalnego monitorowania, zarządzania i konfigurowania infrastruktury bezprzewodowej opartej o te technologie.

Przełączniki Netgear charakteryzuje ogromna różnorodność i przystosowanie do szerokiej gamy wymagań poszczególnych użytkowników. W obrębie tej grupy rozwiązań przewodowych możemy wybierać produkty spośród niezarządzalnych, smart zarządzanych a także w pełni zarządzanych, wysoko wydajnych rozwiązań.

Znane wszystkim flagowe przełączniki z grupy SmartManagement, takie jak GS7xx, XS7xx  czy GS3xx mają za zadanie zapewnić dostęp oraz zasilanie PoE dla Klientów końcowych w mniejszych bądź średnich przedsiębiorstwach.

Niemniej jednak producent posiada w portfolio, w pełni zarządzalne przełączniki, które cieszą się ogromy zainteresowaniem pośród użytkowników, który stawiają na wydajność, jakość, funkcjonalność, skalowalność oraz bezpieczeństwo. Do tej grupy można śmiało zaliczyć serie takie jak Netgear M4250 oraz M4300.

Nie każdy wie, że w serii M4300, producent nie zapomniał o rozwiązaniu modularnym 2U. W celu ułatwienia przegotowania poprawnej konfiguracji przed zakupem takiego przełącznika, dostępne jest na stronie producenta darmowe narzędzie, które pozwala na wirtualne wyposażenie wolnych slotów w wymagane moduły i wygenerowanie pełnej listy koniecznych do zakupu elementów.

Kończąc nie sposób nie wspomnieć o platformie do zarządzania Netgear Insight, która sprawia, że konfiguracja i monitorowanie sieci stają się prostsze i przede wszystkim nowocześniejsze. Zdalne zarządzanie infrastrukturą sieciową, monitorowanie wydajności oraz reagowanie na ewentualne problemy z jednego miejsca to wyjątkowo pożądana możliwość we współczesnych infrastrukturach sieciowych. Platforma obsługuje urządzenia Netgear w formie kompleksowej od routerów, przełączników, punktów dostępowych po kamery IP spełniając funkcje raportowania i analizy, dając administratorom pełen pogląd na funkcjonowanie sieci. To szczególnie ważne w przypadku firm posiadających rozproszone biura czy kampusy. Istnieją dwa podstawowe plany subskrypcyjne Premium oraz Pro. Producent daje możliwość przetestowania trzydziestodniowych wersji próbnych na ograniczona ilość urządzeń dla obu wersji.

Netgear bez wątpienia jest producentem kompleksowym, który dostarcza zróżnicowane jakościowo produkty, dostosowując się tym samym do szerokiej palety odbiorców od najmniejszych do największych. Przełączniki, Access Pointy czy Routery są projektowane, aby sprostać współczesnym wymaganiom dynamicznego środowiska sieciowego. Zachęcamy do zapoznawania się z portfolio tych rozwiązań. Gwarantujemy, że każdy może znaleźć w nim coś dla siebie.

Autor: Maria Mirowska-Grzeszna

Wszystkie materiały graficzne pochodzą z oficjalnej strony producenta.