• 06-06-2024
  • Blog
  • Paweł Będź

Urządzenie wszystkomające

Axis Communications od lat projektuje i produkuje innowacyjne urządzenia z dziedziny monitoringu czy kontroli dostępu. Jednym z takich urządzeń jest AXIS Q9307-LV.

AXIS Q9307-LV Dome Camera, widok pod kątem z lewej strony

Jest to kamera o rozdzielczości 5MP. Dodatkowo w jednej obudowie mamy zaszyty głośnik oraz cztery mikrofony. Oczywiście nie może tutaj zabraknąć funkcji do analizy. Jeśli chodzi o obraz to mamy już zaszyte w urządzeniu aplikacje Axis Live Privacy Shield – czyli anonimizację osób będących w kadrze. Również nie zabrakło Axis Object Analytics – czyli opartej o deeplearning klasyfikacji obiektów (samochód, ciężarówka, człowiek, rower etc.).

W przypadku analizy dźwięku mamy na pokładzie aplikację rozpoznającą napady kaszlu czy stres w głosie osoby. Wszystko to zamknięte w wandaloodpornej obudowie i wspierane przez technologię Lightfinder – kamera jest w stanie dać nam kolorowy obraz już przy 0,13 luksa (czyli światło księżyca i gwiazd). W całkowitej ciemności mamy do dyspozycji oświetlacz IR.

Oczywiście prywatność ludzi jest jak zawsze bardzo ważna. Dlatego urządzenie swoją pracę (czy to rejestrację obrazu czy też aktywne audio) sygnalizuje w bardzo wyraźny sposób za pomocą kolorowych diod. Dodatkowo urządzenie jest odporne na zwykłe środki chemiczne – bardzo łatwo dbać o jego czystość.

Z pewnością jest to rozwiązanie ekonomiczne – niższe koszty instalacji, mniej okablowania, mniej urządzeń do zamontowania.

Pełną specyfikację AXIS Q9307-LV można znaleźć tutaj.

Autor: Paweł Będź

Wszystkie materiały graficzne pochodzą z oficjalnej strony producenta lub zostały wygenerowane z użyciem AI.