Bezpieczna Ścieżka Online: Poradnik dla Użytkowników Internetu
Szkolenie:

Bezpieczna Ścieżka Online: Poradnik dla Użytkowników Internetu

Data szkolenia31/10/2023
Czas trwania12:00-13:00
CenaBezpłatne
AdresOnline

W obliczu coraz bardziej złożonych i niebezpiecznych zagrożeń wirtualnego świata, ważniejsze niż kiedykolwiek jest zrozumienie, jak chronić siebie i swoje dane online. Serdecznie zapraszamy Państwa na nasz webinar pt. „Bezpieczna Ścieżka Online: Poradnik dla Użytkowników Internetu”, który odbędzie się w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

Agenda szkolenia:

• Najczęstsze formy oszustw, z którymi spotykamy się online podczas korzystania z poczty elektronicznej, robienia zakupów przez Internet, poszukiwania pracy oraz korzystania z komunikatorów internetowych i mediów społecznościowych.
• Zrozumienie, na co powinniśmy zwracać uwagę, zanim podejmiemy kolejny krok online, który może prowadzić do utraty danych, opublikowania treści poufnych lub nawet opróżnienia konta bankowego.
• Poznanie skutecznych sposobów weryfikacji otrzymywanych treści i podmiotów, zanim podejmiemy decyzje dotyczące zakupów, kliknięcia w linki od znajomych czy nawiązania relacji.

• Podpowiemy praktyczne wskazówki i narzędzia, które pomogą ochronić się przed cyberprzestępczością, w tym zwrócimy uwagę na to jak ważne jest silne hasło, dwuskładnikowa autoryzacja oraz oprogramowanie antywirusowe.
• Sprawdzimy, jakie kroki podjąć, jeśli już staliśmy się ofiarami cyberprzestępców, aby minimalizować szkody i przywrócić bezpieczeństwo online.